Türk & Türkçe Porno

Suzanna TAMARO – Yüreğinin Götürdüğü Yere Git

yureginin-goturdugu-yeregit.jpg

İtalyan edebiyatında “Gülün Adı” romanından sonra en iyi roman olarak anılan kitap büyükannesi tarafından torununa yazılmış “okunmamış mektuplar”dan oluşuyor. 2şer 3er gün aralıklarla yazılmış mektuplarda Büyükannenin düüncelerini görüyor okuyucu.

Büyükanne, anne ve kız aynı ailede 3 kuşağı temsil etmektedir. Bu üç kuşak temsilcisinin nasıl birbirlerinden koptuklarını, kuşak çatışması bahanesi ardında saklanmış bencillikleri ve hataları için itiraf niteliğindedir mektuplar. Özellikle kendi hakkındaki olayları anlattığı mektuplarında bir kadının iç dünyasını, düşüncelerini büyük bir edebi ustalıkla anlatır büyükanne.

Hayatında kendi “yüreğinin götürdüğü yere git”tiği ve gitmediği zamanlarda karşılaştığı olayları ve bunların yıllar sonra patlak verebilen sonuçlarını ince bir detayla veriri kitap. Her türlü sıkıntıya ve terkedilmeye rağmen Büyükanne torununa yazdığı ama göndermdediği mektuplarının sonuncusunu “Her şeye rağmen yüreğinin götürdüğü yere git” diyerek bitirir. Okuyun.

779 views

Suzanna TAMARO – Yüreğinin Götürdüğü Yere Git” üzerine 1 yorum

  • “Akmayan gözyaşları kalpte birikirler,zamanla kabuk tutarlar ve kirecin çamaşır makinesini tıkaması gibi kalbi tıkayıp felç ederler”.kadın ve ergen psikolojisini çok iyi tahlil etmiş yazar.kitabı bitirince
    insanın en çok merak ettiği torunun bunları okuyunca vericeği tepki oluyor.herşeye reğmen okumaya değer bir kitap.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir