Türk & Türkçe Porno

Sen, Ben ve Aramızdaki Her Şey – Prof. Dr. Mehmet Z. SUNGUR

Tek ifade ile “Hayat değiştiren kitaplardan biri” derim Sen, Ben ve Aramızdaki Her Şey için. Mehmet Z. Sungur’u sabah programlarında görmüştüm bir kaç defa. Kadın erkek ilişkileri üzerine bol örnekli anlatımları vardı. Sonra kitabın arka kapağında resmini görünce hatırladım kendini. “Vayyy, Profesörmüş be..” dedim, aldım kitabı. İyiki de almışım.

Öncelikle belirteyim ki binlerce yıllık insanlık tarihinde çözülememiş kadın erkek ilişkisi gibi sorunların şimdi çözüleceğine inanlardan değilim ben. Tüm atalarımız bilmiyordu da biz mi biliyoruz yahu derim bu durumlar için. Yazar da çözmüyor var olan sorunları. Çözmüyor ama öyle anlatımları var ki çözmesine de pek gerek kalmıyor çoğu yerde.

“Mehmet, sen evlendikten sonra değiştin. Eskisi gibi değilsin artık 🙁 ” diyen bir bayana

“Yahu Melehat, ben evlendiğimiz güne kadar tek arzusu seninle aynı evde yaşamak olan bir adamdım. Evlendiğimiz gün hayattaki en büyük hedefime ulaştım artık ben. Eh, tabi ki eski Mehmet olmama ben” demeyi yıllar önce öğrenmiştim zaten. (Bu cevap yerden göğe kadar doğrudur)

Bu kitapta “Neden eskisi gibi değiliz?”, “Eskisi gibi mi olmalıyız?”, “Eskisi gibi olamıyorsak neye ve nasıl dönmeliyiz?” gibi çok çok temel kadın-erkek sorularına cevap bulmanızı sağlayacak anahtarlar var. Bulun onları. Alın götürün eve.

Bu bir “erkeklikten fedakarlık verme” kitabı değil, bir “hayatınızı paylaştığınız kişiye kalbinizi daha doğru kelimelerle açma” kitabıdır benim için. “En hayırlınızın eşine en iyi davrananınız” olduğu bu dünyada aradaki ilişkileri mümkün olan en iyi seviyede tutmanın, ve bunun için çabalamanın ne denli gerekli olacağını siz okuyucunun kararına bırakıyorum.

Ben bir edebiyat yüksek mezunu (vay be) olarak kitap tavsiyemi yaparım 🙂

Kitaplar çok işinize yarar, tabi eğer okursanız….

608 views

Sen, Ben ve Aramızdaki Her Şey – Prof. Dr. Mehmet Z. SUNGUR” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir