Türk & Türkçe Porno

Rıfat ILGAZ – Hababam Sınıfı Baskında

hababm-sinfi-baskinda.jpg

     Türk edebiyatının efsane eseri Hababam Sınıfı serisinin birbirinden güzel oyunlarından birisi yine… Şimdiye kadara sadece Ertem Eğilmez’in yönettiği Hababam Sınıfı filmlerini seyretmiş, kitapları okumamışsanız büyük bir kaybınız var demektir.

     Rıfat Ilgaz’ın Kastamonu Öğretmen Okulu’nda okuduğu dönemde kendi başından geçen öğrencilik hikayelerini anlattığı oyunları okuduğunuzda “Gerçek” Hababam Sınıfı ve onun öğrencileri ile tanışacaksınız. Sınıf başkanı olan ve her sözü ile sınıfı yöneten Tulum Hayri, tüm konuları ezberleyerek öğrenebilen İnek Şaban, sınıfın herkesten otlaklanan ve ağzı en iyi laf yapan öğrencisi Necmi Güdükoğlu Adanalı Çolak Hamdi’yi tanıdıkça göreceksiniz ki Hababm Sınıfı tam olarak da aklınızdaki gibi değil.

       Rıfat ILGAZ kendisi ile yapılan bir röportajda Habam Sınıfı öğrencilerinin her birinin kendi için ayrı önemi olduğunu söyler ve ekler:

      “Ama yine de tüm Hababam bir yana Güdük Necmi bir yanadır benim için.

      “Neden Sayın Ilgaz?”

      “Çünkü Güdük Necmi bendim.”

     Bu arada gururlanarak belirtmek lazım ki 1976 yapımı Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi internetin en büyük film bilgileri sitesi www.imdb.com ‘da yapılan anket sonucunda dünyanın gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri arasında ilk sıraya yerleşmiştir. Yani dünya sinema tarihinin komedi dalında en iyi filminin altında Rıfat Ilgaz’ın imzası var ve siz henüz bu seriyi okumadınız, öyle mi? Yok canım yoktur öyle birşey 🙂

1.592 views

Rıfat ILGAZ – Hababam Sınıfı Baskında” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir