Türk & Türkçe Porno

Müjdat GEZEN – Galiba Ben Sanatçıyım

galiba-ben-sanatciyim.jpg

    “Kaç kitabınız var basılmış?” sorusuna cevap veriyor Müjdat Gezen:

“Otuzdokuz”.

    Otuzdokuz?????? Hani şu bildiğimiz Müjdat Gezen? Otuzdokuz kitap? Ne zaman yazmış yahu? neden haberimiz olmamış? (Eee bakmazsan görmezsin tabi). Aldım kaçırmadım. Severim esas işi kitap yazmanın dışında olnalrın yazdıkları kitapları, çünkü kendilerinde buldukları hayat deneyimlerini kısa ve öz bir şekilde veririler. Bunun için Ali Kırca’nın, Hıncal Uluç’un birer kitabını sırada bekletiyorum bu yaz için.

    Neyse, gelelim kitaba. “Galiba Ben Sanatçıyım” kelimenin tam anlamıyla keyifli bir kitap. Neşeli, sıradışı asayılabilecek bir hayat yaşamış olan Gezen’in hatırları niteliğinde bir kitap. Herhengi bir olay örgüsü tapip etmiyor. Gezen’in kendi içn dediği gibi “Fikri firar” bir anlatım tarzına sahip. O dala, ordan da şu ala uçuyor anlatırken. 1960’dayken birden 2004’e, ordan 1982’ye ya da başka bir tarihe atıyor sizi. “Elin adamının hayt hikayesinden banane” demeyin sakın. Alınacak çok ders, farkedilecek çok önemli noktalar var.

    Ben kendi adıma kitabın başından beri “Teğmen Ömer”den ne zaman bahsadecek diyerek okudum kitabı. “Teğmen Ömer”in kim olduğunu benden hikayeler dinleyenler bilirler. Sonra farkettim ki kitabın en önemli kısmı benim için Teğmen Ömer’den bahsedilen kısmının yanı sıra, küçük müjdat’ın Kızılay kumbarası ile para toplaması, ilk tayatro ile tanışma anıları, Zeki Müren ile muhabbeti, Aziz Nesin ile olan yakın dostluğuna dair hatıraları…. yani kitabın geneli olmuş. Hani her açıdan mükemmel bir kitap demiyorum. Mutlaka benim de daha az ilgimi çeken kısımlar olmuştur. Zaten bunlar da kitabın geri kalan kısımlarını daha da değirli yapmıştır.

   Denk geldiğiniz yerde kaçırmayın sakın bu kitabı. Bu arada Adana Kitapsan’da 3 YTL ye satıyorlar şu anda. İlgilenenlerin dikkatine sunulur.

   İlgilenmeyenlere de ilgilenecekleri bir kitap buluruz mutlaka…

266 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir