Türk & Türkçe Porno

Marlo MORGAN – Bir Çift Yürek

bircift.jpg

    Oldukça eski bir kitap. Zamanında “bestseller” (en çok satan) kitaplardan biri olmuş, tebrik etmek lazım. Bestseller olmak o kadar da kolay değildir. Gerçi Coğrafyacının Kütüphanesi‘nin de bir bestseller olduğunu düşününce çok da güvenmemek gerektiği ortada 🙂

   Yazar Marlo Morgan bir anı kitap olarak tasarlamış kurgusunu. Avusturalya seyahati ile ilgili şahsi deneyimlerini aktarmakta okuyucuya. Amerika’nın cep telefonu, makyaj malzemeleri, toplantılar ve randevular ile dolu maddiyatçı hayatından çıkıp, avusturalya yerlileri olan Aborjinler ile pek de rızası olamayan bir seyahate çıkışını, bu seyahatin sürecini ve bu süreç içerisinde yazarın maddiyat ile maneviyat arasndaki farklılıkları gözlenleyişini anlatmış bize kitap. Ben buna “Kalsik bir Ferrarisini Satan Bilge” kitabı demeyi tercih ediyorum.

   İnsaların maneviyatın güzelliğini farkedip maddiyata olan bağımlılıklarını azaltmaları güzeldir, çok da örnekleri vardır edebiyatta; ama şunu da itiraf etmeliyim ki bu kitap bu süreci biraz hafife almış. Bütün özel eşyaları ateşe atılıp yakılmış, daha bir ün öncesinde makyajı bozukacak diye ağlayan bir şehir kadınının ilk 24 saat içerisinde bunlaran vazgeçip, kumda yanan ayaklarını önemsemeycek kadar “ruhani” olması kurguyu biraz basit bırakmış gibime geldi. Tabi bu sadece ve sadece benim fikrim.

  Okunması son derece rahat ve kolay bir kitap olduğu için tavsiye edderim okumanızı. Okuyunca dünyanın sırrını çözecek değilsiniz muhtemelen ama hoşunuza gidecek bir çok Aborjin bakış açısı bulacağınızdan da şüphem yok.

  Öte yandan düşününce şunu diyebilirm ki: son zamanlarda okuduğu kitapları çok beğenmiyor olmamada Bin Muhteşem Güneş‘in büyük etkisi olmuş olabilir. O kitaptan sonra o kalitede birşey bulmak çok kolay olmayacak gibi….

   kitaplar hayatta çok işinize yarar, tabi eğer okursanız….

669 views

Marlo MORGAN – Bir Çift Yürek” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir