Türk & Türkçe Porno

Kırkpınar Başpehlivanı Ali GÜRBÜZ

икони

Dünyanın en eski spor müsabakalarından biri olan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivanlığı bu yıl Ali GÜRBÜZ aldı.  Kendisi henüz bir yaşındayken Başpehlivalık ünvanını alan babası Recep GÜRBÜZ için “Babamın vasiyetini yerine getirdim” diyen başpehlivanı kutluyorum.

Yalnız…….

Final karşılaşmasının sunuculuğunu yapan eski başpehlivanın da sık sık tekrar ettiği bir durum var ki yüreğimi burktu attı. “Eskiden” diyordu spiker, “başpehlivanlık maçları tuşla biterdi, böyle puanlamaya kalmazdı. Kurallar arasında ezdiler yağlı güreşi.” diye sitem ediyordu.

Evet, miner değil burası, “ER MEYDANI” derler buraya. Yapmayın Allah için. Er Meydanı’nda puan üstünlüğü ile sırt yere getirilmeden maç mı alınır oldu? Ali Gürbüz ile rakibi Recep Kara’nın karşılaşmasını izleyin lütfen. 65 dakika boyunca bir tekniği sergilenmediği, kaçak oyunun hakim olduğu maçta finalin nasıl geldiğini görün.

Vakit geçirmek yerine rakibine atak  üstüne atak yapan ve “Er Meydanı” hakkını veren Recep Kara’nın oyunu kaybedişini seyrettiğinizde sizin de içiniz burkulacak “Yok canım, oyun Recep Kara’nın hakkıdır” diyecek misiniz benim gibi acaba? Yukarıdaki resme bakınca aynı hislerde buluşacak mıyız?

Bu memlekette “Er Meydanı” havası essin istiyorum tekrar. Suya sabuna dokunmadan “aman neme lazım” demeden güreşmek için güreşen, kazanmak-kaybetmek hesabı yapmadan “çalışmak” için çalışan yiğitlerin memleketi doldurduğu günleri istiyorum yine. “Bak, ne güzel hiç atağa çıkmadı, güreş sergilenmedi ama ödülü aldı.” denilmesin istiyorum.

Biliyorum çok şey istiyorum ama şimdiye kadar yapabildiklerimizin yanında bu büyük bir istek değil…

Gönlümün başpehlivanı Recep KARA’ya sevgilerimle

Son olarak belirtmek isterim ki bunlar güreş sporu ve kurallarını bilmeyen birinin yorumlarıdır. Kırıcı olmak amacı ile yazılmış değildir.

109 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir