Türk & Türkçe Porno

Kemal Sunal

Yeşilçam’ın yetiştirdiği en önemli karakterlerden biridir Kemal Sunal. Büyük Usta Rıfat Ilgaz’ın ölümsüz eserindeki sınıfın en çalışkanı olan “İnek Şaban” (Ertem Eğilmez filmlerindeki gibi tembel değildir aslında Şaban. Onun için de lakabı “İnek”tir.) olarak tanındı hayatında Kemal Sunal.

Toplam 82 filmin içerisine milyonlarca insanın sevgini sığdırabilmiş ender sanatçılarımızdandı. Ruhu şad olsun. “Ben bunu sevmiyorum” demesine rağmen bindiği uçak daha havalanmadan geçirdiği kalp krizi ile ayrıldı aramızdan. Son filmi olacak “Balalayka”nın çekimleri için Trabzon’a gideceklerdi. Yerine “Uğur Yücel” oynadı filmde. Kısmet işte…

Uzun zaman sinema perdesinde “Aziz Nesin” yansıması oldu Kemal Sunal. Gol Kralı ve Zübük gibi Aziz Nesin imzalı eserleri hayata geçirmenin yanında hemen her filminde üçkağıtçı, zalim insanların altında “aman neme lazım”, “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” ruhlu halkla geçebildiği kadar dalgasını geçmiştir. Belli bir dönem (80’ler) bu tip mesaj kaygıları komedi unsurunun üstüne çıkmaşsa da Kemal Sunal her adımında daha iyi ve daha kaliteli olmuştur beyazperdede.

Adını hayırla anmak ve ruhuna Fatiha göndermek Büyük Usta için elimizden gelen şeyler…

Allah rahmet eylesin….

120 views

Kemal Sunal” üzerine 1 yorum

 • insanları 1 saat dahi olsa sıkıntılardan uzak tutarak gülümseten,kimizaman kahkahalara boğan..
  Tüm yaşantısıyla gerçek bir sanatçıydı..
  Hayatta olduğu zamanlar bir çok filmi tv de gösterimdeydi ama hiçbiri için tek kuruş talep etmedi..çünkü ; O insanların içten gelen o sıcacık gülümsemelerin farkındaydı,insanlardan gelen tüm iyi dilekerin farkındaydı..
  Sanatının farkındaydı..
  Ne varsa eskilerde var derler fakat marifet eski olmakta değilmiş bunu anladık.
  marifet Kemal SUNAL olmaktaymış…
  Bugün pazar ve biz onu çok özledik..
  Mekanı cennet olsun inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir