Türk & Türkçe Porno

Hulki CEVİZOĞLU – Yakın Zamanlar Tarihi

 

     Öncelikle söylemeliyim ki bu kitap Türkiye siyaseti ile ilgili okuduğum ilk kitap olma özelliği taşıyor. Bu arada Fahir ARMAOĞLU’nun “1789-1960 Siyasi Tarih” isimli eserini saymıyorum. “Yakın Zamanlar Tarihi” Hulki CEVİZOĞLU’nun 1999-2000-2001 yılları arasında çalıştığı gazetede yayınlanmış köşe yazılarının bir derlemesi niteliğindedir. her biri 2-3 sayfa süren 470 sayfa dolusu köşe yazıları var kitapta. Bu yazılar siyaset, medya, eğitim, din, silahlı kuvvetler gibi ana başlıklar altında toplanmış.

      Her sayfası birbirinden ilginç bir kitap diyemeyeceğim (her yazı ilginizi çekmeyebilir) ama mükemmel bir kitap diyebilirim. Çok şaşırtıcı gerçekleri okumanın yanı sıra Sayın Cevizoğlu gibi bilgi ve yeterlilik seviyesi yüksek bir kişinin bakış açısını görmek yazarı ister sevin ister sevmeyin büyük bir fikirsel doygunluk veriyor okuyucuya.

     Müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesi ile Türkiye’deki “imam nikahı” sorununun yok olabileceği hiç aklıma gelmemişti. (Yazılardan birisi bu konu üzerine idi)

    Teşekkür ediyorum Sayın Hulki CEVİZOĞLU. Sayenizde daha çok bilgi ve yeni bakış açıları edindim. Artık eski ben değilim.

    Sırada yine Hulki CEVİZOĞLU’nun “1919 Şifresi” isimli kitabı var. Daha ilk sayfasında çok ama çok şaşırdım.

    Yakında yazacağım, çok yakında…

294 views

Hulki CEVİZOĞLU – Yakın Zamanlar Tarihi” üzerine 1 yorum

  • Bu adamın zaman zaman programını izlemişliğim ve yazılarını okumuşluğum var.. Hakkında fazla birşey bilmiyorum ama bana yapay bir insan geliyor. Belki programında o donuk yüz ifadesinin hiç değişmemesindendir 🙂 Ama hakkını vermek de lazım ayaklı ansiklopedi gibi adam..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir