Türk & Türkçe Porno

Dave Adında Bir Adam – Dave PELZER

dave-adinda-bir-adam.jpg

    Dava önce Dave Pelzer’in “Adsız Çocuk” isimli eseri hakkında yazmıştım. Annesi tarafından akıl almaz psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalmış olan yazar Dvae Pelzer’in çocukluk günlerini anlatan ilk kitaptan sonra İzmir’de bit pazarında otobiyografinin 3. kitabı olan “Dave Adında Bir Adam”ı buldum ve aldım. 2. kitabı (Kayıp Çocuk) atlayarak yazarın yetişkinlik döneminde hava kuvvetlerinde yaptığı kariyeri, evliliklerini ve çoğunlukla da oğlu arasındaki ilişkiyi betimlediği 3. kitabı okudum.

   Sosyal olarak çekingenliğini aşması, tekrar insanlara karşı kalıcı güvenini kazanmak bir yana güvene ihtiyaç duyan insanlara yardıma adanmış bir hayat yaşamaya başlayabilmesinin aşamaları çok ustaca bir dille anlatılmış. Kitabın hiçbir sayfasını sıkıcı olmadığı açıkça söyleyebilirim. Algıda seçicilik ilkesinin göz önünde bulundurarak söylemeliyim ki beni en çok etkileyen kısımlar kendi ebeveynleri tarafından çok kötü muamelerle karşı karşıya kalmış olan Dave’nin kendi oğluna karşı iyi bir baba olmak için verdiği savaş oldu. Kendi ailesinden “iyi” adı altında bir davranış görememiş olan babanın oğlu için en iyi babalığı yapmaya çalışması ve bunun anlatımı tek kelime ile harika.

    “Dünyanın en göze çarpan 10 genci” arasına girip ödül alan, olimpiyatların 100. yıl kutlamlarında meşale taşıma onuruna erişenlerden biri olan Dave Pelzer’in hayatında ve hayata bakışında görülmesi ve örnek alınması gereken gerçektende çok davranış var.

   Birşeyler okuyorsanız, Adsız Çocuk, Kayıp Çocuk ve Dave Adında Bir Adam üçlemesini kaçırmayın derim.

   Kitap insana çok şey kazandırır, tabi okursanız :)

465 views

Dave Adında Bir Adam – Dave PELZER” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir