Türk & Türkçe Porno

Cumhuriyet ile 89 Yıl

Cumhuriyetimizin 89. Kuruluş yıldönümüdür… Hepimize kutlu olsun..

Tüm Anadolu insanının Cumhuriyet ile tanışmış olmasını tekrar kutluyor ve her yıl olduğu gibi ellerinizi vicdanınıza götürmeye ve sağduyuya çağırıyorum.

Lütfen düşünün,

Düşünün, çünkü Allah da size “düşünüp tutasınız diye” öğüt veriyor.

Düşünün lütfen,

Neden insanlar yöneticilerini kendi seçebildikleri bir sisteme muhalif olurlar? Bir halk için bundan daha iyi ne olabilir ki?

Beni bilenler bilir ki, bu topraklarda Osmanlı torunu olmak ile en çok gurur duyanlardan biriyimdir. Ama herşey bir kenara “Saltanat” kavramını savunabilmek çok da mümkün değildir. Ne kadar başarılı olursa olsun, ne kadar beceriksiz olursa olsun “Babası başarılı olduğuna göre oğlu da başarılıdır, ses çıkarmayın” fikri Cumhuriyetten daha mı sıcak?

“Evet, daha sıcaktır” diyenler varsa ,ki vardır, soruyorum: “Madem öyle neden ilk dört halifeyi herkes bilirken altıncı, yedinci ya da otuzikinciyi kimse bilmez?” Acaba halifelik saltana dönüştüğü için midir? Kişisel başarısına göre seçilmesi gereken kişinin seçilmediği, emanetin ehline verilmediği için olabilir mi?

Soruyorum: Bugün beğenmediğin yönetici sistemini değiştirebilme gücünü sana sunan bir sisteme neden tavırlısındır? Bir gün seni de değiştirebilirler diye olabilir mi? Belki de yaratıcının “Dünyayı değiştirmek istiyorsan, değiştirmeye kendinden başla” diye verdiği öğüt çok işine gelmiyordur. Kendin yerine sadece karşıyı değiştirme sevdasındasındır.

Bu dünya da bir dönem Abbasiler, bir dönem Emeviler bir başka dönem Osmanlılar halifeliği elinde tutarak İslam’ı temsil eden devlet adı olmuşlardır. Sizler Osmanlıları, Emevileri ya da Abbasiler sevmeyebilirsiniz. Onların çeşitli politikalarını eleştirebilir, hatalı bulabilirsiniz… Peki, bu devletleri sevmemekle, onların temsil ettiği dini sistemi sevmemenin aynı şey olmadığını ne zaman fark edeceksiniz?

Bin Ladin’in yöntemini beğenmeyenlerin acısını İslam’dan çıkarması ne denli hata ise, Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin politikalarını beğenmeyenlerin Cumhuriyet’i eleştirmeleri o derece hatalı bir davranıştır.

Unutmayın ki, “Cumhuriyet olmasaydı” fikrinin tek anlamı “şu an işgalci gayrimuslimler altında yönetilen bir sömürge olsaydık”dır. (Sakın ha “ne farkımız var ki” gibi saçma ve cahilane bir yorum yapmayın. Önce Hindistan’nın sosyal yapısını bir inceleyin, sömürge olmak ne imiş düzgünce öğrenin. Sonra yatın kalkın Allah’a şükredin.)

Yirmi yıl önce var olan yöneticiler ile son derece karşıt bir görüş ile yönetildiğimiz söyleniyor bu gün. Eh, o zaman ne mutlu bize. İyi ki CUMHURİYET var ki böyle birşey mümkün.

Düşünün, taşının, karar verin. Sizce de “İyi ki” mi?

Efendim, hayırlı bayramlar…

 

211 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir