Türk & Türkçe Porno

Coğrafyacının Kütüphanesi

cografya.jpg 

   Daha başlarken belirtmeliyim ki uzun zamandır “bitsin de kurtulayım” düşünceleri içerisinde okuduğum ilk kitap oldu bu. Bitmedi gitti yahu 🙂

  Günümüzde ölen bir profesörün ölüm yazısını yazacak bir genç gazetecinin bir kaç basit bilgiye ulaşmak için başlattığı araştırma ile başlıyor öykü. Profesör Jaan’ın gizli geçmişi eşildikçe yüzlerce yıllık bir tarihi eser avının planları dökülmeye başlıyor okuyucunun önüne.

  Romanda adı geçen her parça eserin tarifini yapmış yazar, ve bu açıklamalar esnasında para parça eserlerin simya bilimi ile olan ilişkisini açıklamış. Bu şekilde de okuyucusunun karşısına genel bir simya tarihi dökmüş.

  Hem günümüzde hem geçmişte geçmesi, birbirinden bağımsız bölümlerin br toplam oluşturduklarında genel kurguyu oluşturmaları açısından iyi bir eser olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca şunu da söyleyebilirim ki kesinlikle benim yaptığım gibi 15-20 oturumda değil 2-3 oturumda okunup bitirlmesi gereken bir eser. Çok fazla kopuk oldu bende ki hoşnut olmamamda büyük payı vardır bu hatamın.

   Son ders: raf fiyatı 16 TL olan bir kitap promosyonda 7.5 TL’ye düştü diye zıplamamak lazım üstüne 🙂 Forumlarda kitap eleştirilerini okumadan almayacağım artık ….

  Kitap çok yararlıdır.. Tabi eğer okursanız…

361 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir