Türk & Türkçe Porno

Cenneten Arsa Satan Müteahhit

Gazetelerde okyunca gözlerime inanamadım… “Yuh Artık!!” dedim. (Yuh kelimesi ağır kaçmış olabilir ama olayın şoku ile insan kendini kontrol edemiyebiliyor) Diyor ki: “Kendini Seyyid (Peygamber soyundan gelen kişi) olarak tanıtan kişi 1049 kişiyi dolandırdı”

1049 kişi?

Hem de mağdurların (!) ifadesine göre “Buradan ev alan cennetten ev almış olur, hacca gitmiş sayılırsınız” diyerek yaptı bunu… (Bu ifade mağdurlardan Mustafa Z. isimli şahsa aittir.)

İşte tam da bu nokta benim ağzımdan “Yuh” lafının çıktığı nokta oldu….

13. yüzyılda Katolik Kilisesi İncil’i Latince olduğu için okuyamayan halka ceplerinden paralarını almak için cennetten arsa satıyor, para ile günah çıkarıyordu. Bu dönemlere Hıristiyanlık’ta “Karanlık Çağ” denildi o zamanlardan beri.

Yıl 2011, 21. yüzyıldayız… Kutsal kitaplar her dilde var artık. Her yerde tefsirler var, televizyonlarda son derece içerikli programlar varken cennetten ev satın alan insanları nasıl açıklamak lazım?

Konu dini içerikli olduğu için yorumumu da bu açıdan yapmak isterim.

Kur’an’da (Allah size, mutlaka emanetleri [işleri] ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle davranmanızı emreder.) [Nisa 58]” der. Yapılacak işininizi yapacak kişinin inancına, rengine, soyuna, tuttuğu futbol takımına göre değil, o işte ehil olup olmamasına göre bir seçim yapmamız emredilir.

İnşaat işinde ehillik  daha önceden bitirilmiş inşaatlardan ev satın alanların yorumlarına göre belirlenirken, bunca insan “cennetten ev de veren müteahhit” iyi müteahhittir diyorsa…. Ya Rabbim sabır ver bize….

Daha önceki yazılarımda hatalar sergileyen kişileri dini mesaj verseler de eleştirdiğim için “din karşıtıymışım” gibi eleştiriler aldığım için belirtmek isterim ki dini veya dindarı tenkit etmek gibi bir amacım yok.  Eleştirdiğim kişi bir eve 200 altın yatıracak kadar parası olmasına rağmen hala cenneti satın almaya çalışanlara… Her dindarın okumak zorunda olduğu Kitap’ta açıkça yazıyor olmasına rağmen emaneti ehline vermeyenlere…

Ben eleştiriyorum, ben kızıyorum… Allah ıslah etsin, doğru yolu göstersin inşallah. 1049 tane mağdur mu vardır bu dolandırıcılık davasında? Bence yoktur…

Eh, malum müteahhit kaçmasaymış dolandırıcılık suçundan şikayet etmeyeceklermiş onu…

Durun durun, bir dakika… Pegamber soyundan gelen “Seyyid”i mahkemeye vermişler bunlar öyle mi? Hani sırf “Seyyid”dir diye bütün paralarını verdikleri, kendi güvendikleri, paralarını elleri ile teslim ettikleri “Seyyid”i?

Acaba duruşmada “Ben bu dünyadaki evleri vermedim ama Cennet’teki evlerini ayarladım. İçleri rahat olsun” derse davadan vaz geçenler olur mu?

Olabilir gibi….

 

Not: Bir çoğumuz biliyor ki bu örnek maalesef binlerce örnekten sadece biridir. İşlerinizi ehil kişilere verin. Ehil kişiler dururken başkalarına iş vermek, onları görevlendirmek hadislerde kıyamet alameti olarak gösterilir…

Efendim, sürçü-lisan ettiysem affola….

346 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir